Produkte > ERP POWER, LLC > UCP15U-360-36
UCP15U-360-36 ERP Power, LLC
UCP-Series-1-pager.pdf
Hersteller: ERP Power, LLC
Description: LED DRIVER CC AC/DC 28-36V 360MA
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, SCP
Size / Dimension: 4.33" L x 1.06" W x 0.65" H (110.0mm x 26.9mm x 16.5mm)
Voltage - Output: 28 ~ 36V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 40°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 132VAC
Approval Agency: cRUcs, FC, CE, CB
Ratings: IP20
Efficiency: 87%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 360mA
Dimming: ELV, Triac
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 13 W
Number of Outputs: 1
DigiKey Programmable: Not Verified
Produktbewertung abgeben
Technische Details UCP15U-360-36 ERP Power, LLC
Description: LED DRIVER CC AC/DC 28-36V 360MA, Packaging: Box, Features: OCP, OTP, SCP, Size / Dimension: 4.33" L x 1.06" W x 0.65" H (110.0mm x 26.9mm x 16.5mm), Voltage - Output: 28 ~ 36V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -30°C ~ 40°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 132VAC, Approval Agency: cRUcs, FC, CE, CB, Ratings: IP20, Efficiency: 87%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 360mA, Dimming: ELV, Triac, Voltage - Input (Min): 90VAC, Power (Watts): 13 W, Number of Outputs: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote UCP15U-360-36
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UCP15U-360-36 Hersteller : ERP UCP-Series-1-pager-1290951.pdf LED Power Supplies 120 Vac, 87% eff., TRIAC and ELV dimming, 1-100% dim range, LED driver with low profile (16.5mm high), 13.0 W max, 360 mA Iout, 36 V max Vout