Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > UF2001CT_T0_00001
UF2001CT_T0_00001
UF2001CT_T0_00001 Panjit International Inc.
UF2000CT_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE ARRAY GP 100V 20A TO-220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UF2001CT_T0_00001 Panjit International Inc.
Description: DIODE ARRAY GP 100V 20A TO-220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 50 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote UF2001CT_T0_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UF2001CT_T0_00001 UF2001CT_T0_00001 Hersteller : Panjit EFA25D615DB21D27BB88C4426E508C6A7A8868BE163DE0EB858C4EBA99B2405C.pdf Rectifiers 100V,Ultra Fast Recovery Rectifiers,TO-220AB,20A