Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > UF2006FCT_T0_00001
UF2006FCT_T0_00001
UF2006FCT_T0_00001 Panjit International Inc.
UF2002FCT_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE ARRAY GP 600V 20A ITO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 100 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: ITO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.7 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 600 V
auf Bestellung 1978 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UF2006FCT_T0_00001 Panjit International Inc.
Description: DIODE ARRAY GP 600V 20A ITO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 100 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: ITO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.7 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 600 V.
Weitere Produktangebote UF2006FCT_T0_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UF2006FCT_T0_00001 UF2006FCT_T0_00001 Hersteller : Panjit E520ECF8623292B27600067C3A6C17A4478E7A399BEA4883F06B6EC0F72AAB11.pdf Rectifiers 600V,Ultra Fast Recovery Rectifiers,ITO-220AB,20A