UF4004-M3/54
UF4004-M3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
uf4001.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 400V 1A DO204AL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 50 ns
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 17pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 400 V
auf Bestellung 5500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UF4004-M3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 400V 1A DO204AL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 50 ns, Technology: Standard, Capacitance @ Vr, F: 17pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 400 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UF4004-M3/54 UF4004-M3/54 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division uf4001.pdf Description: DIODE STANDARD 400V 1A DO204AL
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Through Hole
Technology: Standard
Part Status: Active
auf Bestellung 10999 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 27
UF4004-M3/54 UF4004-M3/54 Hersteller : Vishay Semiconductors uf4001.pdf Rectifiers 1A,400V,50NS,UF RECT
Mindestbestellmenge: 3
UF4004-M3/54 UF4004-M3/54 Hersteller : Vishay doc88755.pdf Diode Switching 400V 1A 2-Pin DO-41 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
UF4004-M3\54 UF4004-M3\54 Hersteller : Vishay Rectifiers 1A,400V,50NS,UF RECT