Produkte > VISHAY > UG30DPT-E3/45
UG30DPT-E3/45
UG30DPT-E3/45 VISHAY
ug30.pdf
Hersteller: VISHAY
Category: THT universal diodes
Description: Diode: rectifying; THT; 200V; 15Ax2; tube; Ifsm: 300A; TO247AD-3
Type of diode: rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 200V
Load current: 15A x2
Semiconductor structure: common cathode; double
Features of semiconductor devices: glass passivated; ultrafast switching
Kind of package: tube
Max. forward impulse current: 0.3kA
Case: TO247AD-3
Max. forward voltage: 1.15V
Reverse recovery time: 50ns
auf Bestellung 743 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 28
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UG30DPT-E3/45 VISHAY
Description: DIODE ARRAY GP 200V 30A TO247AD, Packaging: Tube, Package / Case: TO-3P-3, SC-65-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 35 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A, Supplier Device Package: TO-247AD (TO-3P), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.15 V @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 15 µA @ 200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UG30DPT-E3/45 UG30DPT-E3/45 Hersteller : Vishay ug30a.pdf Diode Switching 200V 30A 3-Pin(3+Tab) TO-247AD Tube
auf Bestellung 751 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 40
auf Bestellung 1521 Stücke:
UG30DPT-E3/45 UG30DPT-E3/45 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division ug30a.pdf Description: DIODE ARRAY GP 200V 30A TO247AD
Packaging: Tube
Package / Case: TO-3P-3, SC-65-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 35 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A
Supplier Device Package: TO-247AD (TO-3P)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.15 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 15 µA @ 200 V
Produkt ist nicht verfügbar
UG30DPT-E3\45 UG30DPT-E3\45 Hersteller : Vishay Semiconductors Rectifiers 30A,200V,20NS,DUAL UF RECT