Produkte > GE CRITICAL POWER > ULVT012A0X3-SRZ
ULVT012A0X3-SRZ
ULVT012A0X3-SRZ GE Critical Power
ULDT012A0X-357477.pdf
Hersteller: GE Critical Power
Non-Isolated DC/DC Converters 3Vdc - 14.4Vdc In 0.45Vdc-5.5Vdc Out
auf Bestellung 536 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ULVT012A0X3-SRZ GE Critical Power
Description: DC DC CONVERTER 0.6-5.5V 66W, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Remote On/Off, OCP, OTP, SCP, UVLO, Package / Case: 16-SMD Module, Size / Dimension: 0.80" L x 0.45" W x 0.12" H (20.3mm x 11.4mm x 3.0mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 14.4V, Efficiency: 92%, Current - Output (Max): 12A, Voltage - Input (Min): 3V, Voltage - Output 1: 0.6 ~ 5.5V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 66 W, Number of Outputs: 1.
Weitere Produktangebote ULVT012A0X3-SRZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ULVT012A0X3-SRZ ULVT012A0X3-SRZ Hersteller : OmniOn Power DS-ULVT012?TNR=Data%20Sheets%7CDS-ULVT012%7CPDF Description: DC DC CONVERTER 0.6-5.5V 66W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, SCP, UVLO
Package / Case: 16-SMD Module
Size / Dimension: 0.80" L x 0.45" W x 0.12" H (20.3mm x 11.4mm x 3.0mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 14.4V
Efficiency: 92%
Current - Output (Max): 12A
Voltage - Input (Min): 3V
Voltage - Output 1: 0.6 ~ 5.5V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 66 W