UNL12W20K-F
UNL12W20K-F Cornell Dubilier Knowles
UNL.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 20UF 10% 1.2KVDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 2.500" (63.50mm)
Capacitance: 20 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 9 mOhms
Size / Dimension: 1.969" Dia (50.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UNL12W20K-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 20UF 10% 1.2KVDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 2.500" (63.50mm), Capacitance: 20 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 9 mOhms, Size / Dimension: 1.969" Dia (50.00mm).
Weitere Produktangebote UNL12W20K-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UNL12W20K-F UNL12W20K-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor UNL.pdf Film Capacitors 20uF 1200V