UP0.4UC-151-R Eaton - Electronics Division
UP0.4UC%20Series.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 150UH 250MA 2 OHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 2Ohm Max
Frequency - Self Resonant: 6MHz
Current - Saturation (Isat): 270mA
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.115" (2.92mm)
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 250 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details UP0.4UC-151-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 150UH 250MA 2 OHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 2Ohm Max, Frequency - Self Resonant: 6MHz, Current - Saturation (Isat): 270mA, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.115" (2.92mm), Inductance: 150 µH, Current Rating (Amps): 250 mA.
Weitere Produktangebote UP0.4UC-151-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UP0.4UC-151-R Hersteller : Coiltronics / Eaton UP0.4UC%20Series.pdf Power Inductors - SMD IND DRUM/HDR 150UH