UP2SC-221-R Eaton - Electronics Division
UP2SC family es.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 220UH 450MA 800MOHM SM
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.500" L x 0.394" W (12.70mm x 10.00mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 800mOhm Max
Q @ Freq: 100 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant: 5MHz
Current - Saturation (Isat): 750mA
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.205" (5.20mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 220 µH
Current Rating (Amps): 450 mA