UP2T-101-R Eaton - Electronics Division
UP2T%20Family%20es.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100UH 1.2A 270.7 MOHM
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder (Open)
Size / Dimension: 0.433" Dia (11.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 270.7mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 950mA
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.390" (9.90mm)
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 1.2 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UP2T-101-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100UH 1.2A 270.7 MOHM, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Vertical Cylinder (Open), Size / Dimension: 0.433" Dia (11.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, DC Resistance (DCR): 270.7mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 950mA, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.390" (9.90mm), Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 1.2 A.