UP2UC-100-R
UP2UC-100-R Eaton - Electronics Division
eaton-up2uc-power-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 3.9A 38 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.500" L x 0.394" W (12.70mm x 10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 38mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 30MHz
Current - Saturation (Isat): 3.8A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.205" (5.21mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 3.9 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UP2UC-100-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 3.9A 38 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.500" L x 0.394" W (12.70mm x 10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 38mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 30MHz, Current - Saturation (Isat): 3.8A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.205" (5.21mm), Part Status: Active, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 3.9 A.
Weitere Produktangebote UP2UC-100-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UP2UC-100-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_4369_UP2UC_Series-335923.pdf Fixed Inductors 10.0uH 3.9A