UP4T-101-R Eaton - Electronics Division
UP4T Family es.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100UH 2A 170 MOHM TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open)
Size / Dimension: 0.669" Dia (17.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 170mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 3.6A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.518" (13.15mm)
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 2 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details UP4T-101-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100UH 2A 170 MOHM TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open), Size / Dimension: 0.669" Dia (17.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, DC Resistance (DCR): 170mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 3.6A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.518" (13.15mm), Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 2 A.