UP5S-470-R Eaton - Electronics Division
UP5S%20Family%20es.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 47UH 2.45A 80 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.724" L x 0.591" W (18.40mm x 15.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 80mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 8.5MHz
Current - Saturation (Isat): 3.55A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm)
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 2.45 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details UP5S-470-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 47UH 2.45A 80 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.724" L x 0.591" W (18.40mm x 15.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 80mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 8.5MHz, Current - Saturation (Isat): 3.55A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm), Inductance: 47 µH, Current Rating (Amps): 2.45 A.