Produkte > NICHICON > UPA0J103MHD
UPA0J103MHD
UPA0J103MHD Nichicon
e-upa-883814.pdf
Hersteller: Nichicon
Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 6.3volts 10000uF 105c 18x25 7.5LS
auf Bestellung 150 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UPA0J103MHD Nichicon
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm), Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 17 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.389 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.81 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote UPA0J103MHD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UPA0J103MHD e-upa.pdf
auf Bestellung 50000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
UPA0J103MHD UPA0J103MHD Hersteller : Nichicon e-upa.pdf Description: CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm)
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 17 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.389 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.81 A @ 100 kHz