Produkte > NICHICON > UPA0J562MHD6
UPA0J562MHD6
UPA0J562MHD6 Nichicon
e-upa.pdf
Hersteller: Nichicon
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 6.3V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 26 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.981 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.33 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UPA0J562MHD6 Nichicon
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 6.3V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 26 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.981 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.33 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote UPA0J562MHD6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UPA0J562MHD6 UPA0J562MHD6 Hersteller : Nichicon e-upa.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 5600uF 20% 6.3V Low Impedance