Produkte > NICHICON > UPA1A152MPD
UPA1A152MPD
UPA1A152MPD Nichicon
e-upa.pdf
Hersteller: Nichicon
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 10V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 35 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.267 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.49 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UPA1A152MPD Nichicon
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 10V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 35 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.267 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.49 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote UPA1A152MPD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UPA1A152MPD UPA1A152MPD Hersteller : Nichicon e-upa.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10volts 1500uF 105c 10x20 5LS