Produkte > NICHICON > UPA1A562MHD
UPA1A562MHD
UPA1A562MHD Nichicon
e-upa-883814.pdf
Hersteller: Nichicon
Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 10volts 5600uF 105c 12.5x35.5 5LS
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UPA1A562MHD Nichicon
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 10V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm), Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 16 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.499 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.94 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote UPA1A562MHD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UPA1A562MHD UPA1A562MHD Hersteller : Nichicon e-upa.pdf Description: CAP ALUM 5600UF 20% 10V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm)
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 16 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.499 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.94 A @ 100 kHz