Produkte > NICHICON > UPA1C102MPD6TD
UPA1C102MPD6TD
UPA1C102MPD6TD Nichicon
e-upa.pdf
Hersteller: Nichicon
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UPA1C102MPD6TD Nichicon
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Cut Tape (CT), Package / Case: Radial, Can, Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 16 V.
Weitere Produktangebote UPA1C102MPD6TD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UPA1C102MPD6TD Hersteller : Nichicon e-upa-883814.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 1000uF 16 Volts 20%