Produkte > NICHICON > UPA1C152MPD
UPA1C152MPD Nichicon
e-upa.pdf
Hersteller: Nichicon
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UPA1C152MPD Nichicon
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 1500uF; 16VDC; Ø10x25mm, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 1.5mF, Operating voltage: 16V DC, Body dimensions: Ø10x25mm, Tolerance: ±20%, Service life: 4000h, Operating temperature: -55...105°C, Height: 25mm, Diameter: 10mm, Operating current: 1.68A, Capacitors features: high reliability; small sized body, Kind of capacitor: low ESR, Capacitor application: switching power supplies, Terminal pitch: 5mm, Impedance: 33mΩ.
Weitere Produktangebote UPA1C152MPD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UPA1C152MPD UPA1C152MPD Hersteller : Nichicon e_upa-3082209.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16volts 1500uF 105c 10x25 5LS
Produkt ist nicht verfügbar
UPA1C152MPD UPA1C152MPD Hersteller : NICHICON e-pa.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 1500uF; 16VDC; Ø10x25mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 1.5mF
Operating voltage: 16V DC
Body dimensions: Ø10x25mm
Tolerance: ±20%
Service life: 4000h
Operating temperature: -55...105°C
Height: 25mm
Diameter: 10mm
Operating current: 1.68A
Capacitors features: high reliability; small sized body
Kind of capacitor: low ESR
Capacitor application: switching power supplies
Terminal pitch: 5mm
Impedance: 33mΩ