Produkte > NICHICON > UPA1C392MHD
UPA1C392MHD
UPA1C392MHD Nichicon
e-upa.pdf
Hersteller: Nichicon
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 16V RADIAL
auf Bestellung 298 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details UPA1C392MHD Nichicon
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 3900uF; 16VDC; Ø12.5x35.5mm, Type of capacitor: electrolytic, Kind of capacitor: low ESR, Capacitor application: switching power supplies, Mounting: THT, Capacitance: 3.9mF, Operating voltage: 16V DC, Body dimensions: Ø12.5x35.5mm, Terminal pitch: 5mm, Tolerance: ±20%, Service life: 5000h, Impedance: 16mΩ, Operating temperature: -55...105°C, Operating current: 2.94A, Capacitors features: high reliability; small sized body, Height: 35.5mm, Diameter: 12.5mm.
Weitere Produktangebote UPA1C392MHD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UPA1C392MHD UPA1C392MHD Hersteller : Nichicon e-upa-883814.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 16volts 3900uF 105c 12.5x35 5LS
Produkt ist nicht verfügbar
UPA1C392MHD UPA1C392MHD Hersteller : NICHICON e-pa.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 3900uF; 16VDC; Ø12.5x35.5mm
Type of capacitor: electrolytic
Kind of capacitor: low ESR
Capacitor application: switching power supplies
Mounting: THT
Capacitance: 3.9mF
Operating voltage: 16V DC
Body dimensions: Ø12.5x35.5mm
Terminal pitch: 5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 5000h
Impedance: 16mΩ
Operating temperature: -55...105°C
Operating current: 2.94A
Capacitors features: high reliability; small sized body
Height: 35.5mm
Diameter: 12.5mm