Produkte > NICHICON > UPA1E182MHD
UPA1E182MHD Nichicon
e-upa.pdf
Hersteller: Nichicon
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UPA1E182MHD Nichicon
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 1800uF; 25VDC; Ø12.5x25mm, Type of capacitor: electrolytic, Kind of capacitor: low ESR, Capacitor application: switching power supplies, Mounting: THT, Capacitance: 1.8mF, Operating voltage: 25V DC, Body dimensions: Ø12.5x25mm, Terminal pitch: 5mm, Tolerance: ±20%, Service life: 5000h, Impedance: 22mΩ, Operating temperature: -55...105°C, Operating current: 2.28A, Capacitors features: high reliability; small sized body, Height: 25mm, Diameter: 12.5mm.
Weitere Produktangebote UPA1E182MHD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UPA1E182MHD UPA1E182MHD Hersteller : Nichicon e-upa-883814.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 25volts 1800uF 105c 12.5x25 5LS
Produkt ist nicht verfügbar
UPA1E182MHD UPA1E182MHD Hersteller : NICHICON e-pa.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 1800uF; 25VDC; Ø12.5x25mm
Type of capacitor: electrolytic
Kind of capacitor: low ESR
Capacitor application: switching power supplies
Mounting: THT
Capacitance: 1.8mF
Operating voltage: 25V DC
Body dimensions: Ø12.5x25mm
Terminal pitch: 5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 5000h
Impedance: 22mΩ
Operating temperature: -55...105°C
Operating current: 2.28A
Capacitors features: high reliability; small sized body
Height: 25mm
Diameter: 12.5mm