Produkte > NICHICON > UPA1E471MPD6
UPA1E471MPD6
UPA1E471MPD6 Nichicon
e-upa.pdf
Hersteller: Nichicon
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470uF 25V 20% Low Impedance
auf Bestellung 4593 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UPA1E471MPD6 Nichicon
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 470uF; 25VDC; Ø10x12.5mm, Type of capacitor: electrolytic, Kind of capacitor: low ESR, Mounting: THT, Capacitance: 470µF, Operating voltage: 25V DC, Body dimensions: Ø10x12.5mm, Terminal pitch: 5mm, Tolerance: ±20%, Impedance: 63mΩ, Operating temperature: -55...105°C, Height: 12.5mm, Diameter: 10mm, Capacitor application: switching power supplies, Capacitors features: high reliability; small sized body, Operating current: 0.9A, Service life: 4000h.
Weitere Produktangebote UPA1E471MPD6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UPA1E471MPD6 UPA1E471MPD6 Hersteller : Nichicon e-upa.pdf Description: CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL
Produkt ist nicht verfügbar
UPA1E471MPD6 UPA1E471MPD6 Hersteller : NICHICON e-pa.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 470uF; 25VDC; Ø10x12.5mm
Type of capacitor: electrolytic
Kind of capacitor: low ESR
Mounting: THT
Capacitance: 470µF
Operating voltage: 25V DC
Body dimensions: Ø10x12.5mm
Terminal pitch: 5mm
Tolerance: ±20%
Impedance: 63mΩ
Operating temperature: -55...105°C
Height: 12.5mm
Diameter: 10mm
Capacitor application: switching power supplies
Capacitors features: high reliability; small sized body
Operating current: 0.9A