US2:CLMSD04480 Siemens
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,4NO,480
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 480VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current): 60 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 408 VAC
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details US2:CLMSD04480 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,4NO,480, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 480VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 4PST-NO (4 Form A), Contact Rating (Current): 60 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 408 VAC.