Produkte > ASTRODYNE TDI > UV300-48-164LF
UV300-48-164LF
UV300-48-164LF Astrodyne TDI
uV300-48-164LF.pdf
Hersteller: Astrodyne TDI
Description: 300W DC-DC 3/4 Brick, 300V In, 4
Package / Case: Three Quarter Brick
Size / Dimension: 3.60" L x 2.40" W x 0.50" H (91.4mm x 61.0mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 400V
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 6.25A
Supplier Device Package: Three Quarter Brick
Voltage - Input (Min): 220V
Voltage - Output 1: 48V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 300 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4.5 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UV300-48-164LF Astrodyne TDI
Description: 300W DC-DC 3/4 Brick, 300V In, 4, Features: Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Three Quarter Brick, Size / Dimension: 3.60" L x 2.40" W x 0.50" H (91.4mm x 61.0mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 400V, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 6.25A, Supplier Device Package: Three Quarter Brick, Voltage - Input (Min): 220V, Voltage - Output 1: 48V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 300 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4.5 kV.