V20200C-E3/4W
V20200C-E3/4W Vishay General Semiconductor - Diodes Division
v20200c.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOT 200V 10A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.6 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 200 V
auf Bestellung 2280 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details V20200C-E3/4W Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOT 200V 10A TO2203, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.6 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 7412 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
V20200C-E3/4W Hersteller : VISHAY v20200c.pdf 09+ SOP16
V20200C-E34W V20200C-E34W Hersteller : Vishay v20200c.pdf Diode Schottky 200V 20A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Produkt ist nicht verfügbar
V20200C-E3\4W V20200C-E3\4W Hersteller : Vishay Semiconductors Schottky Diodes & Rectifiers 20A,200V,DUAL TRENCH SKY RECT.