Produkte > CUI INC. > VAT2-S12-D12-SMT-TR
VAT2-S12-D12-SMT-TR
VAT2-S12-D12-SMT-TR CUI Inc.
VAT2-SMT_Series.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 2W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: SCP
Package / Case: 14-SMD Module, 12 Leads
Size / Dimension: 0.70" L x 0.50" W x 0.23" H (17.8mm x 12.7mm x 5.8mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13.2V
Efficiency: 84%
Current - Output (Max): 83mA, 83mA
Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Power (Watts): 2 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VAT2-S12-D12-SMT-TR CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 2W, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: SCP, Package / Case: 14-SMD Module, 12 Leads, Size / Dimension: 0.70" L x 0.50" W x 0.23" H (17.8mm x 12.7mm x 5.8mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 13.2V, Efficiency: 84%, Current - Output (Max): 83mA, 83mA, Voltage - Input (Min): 10.8V, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Power (Watts): 2 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1 kV.
Weitere Produktangebote VAT2-S12-D12-SMT-TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VAT2-S12-D12-SMT-TR VAT2-S12-D12-SMT-TR Hersteller : CUI VAT2-SMT_Series.pdf Isolated DC/DC Converters dc-dc isolated, 2W, 10.8~13.2Vdc input, 12Vdc, 83mA, dual output, SMT, T&R package