Produkte > CUI INC. > VAWQ6-Q24-S15H
VAWQ6-Q24-S15H
VAWQ6-Q24-S15H CUI Inc.
vawq6.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 15V 6W
Features: SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 24-DIP Module, 15 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -25°C ~ 71°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 80%
Current - Output (Max): 400mA
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Power (Watts): 6 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
auf Bestellung 2714 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VAWQ6-Q24-S15H CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 15V 6W, Features: SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 24-DIP Module, 15 Leads, Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -25°C ~ 71°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 80%, Current - Output (Max): 400mA, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 15V, Part Status: Active, Power (Watts): 6 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV.