Produkte > CUI INC. > VAWQ6-Q48-D12H
VAWQ6-Q48-D12H
VAWQ6-Q48-D12H CUI Inc.
vawq6.pdf
Hersteller: CUI Inc.
DC/DC Converters - Through Hole dc-dc isolated, 6 W, 18 72 Vdc input, +/-12 Vdc, +/-230 mA, dual output, DIP, 3 kVdc isolation
auf Bestellung 34 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VAWQ6-Q48-D12H CUI Inc.
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 6W; Uin: 48VDC; Uout2: -12VDC; Iout: 230mA; DIP24, Type of converter: DC/DC, Power: 6W, Input voltage: 48V DC, Output current: 0.23A, Case: DIP24, Mounting: THT, Body dimensions: 31.8x20.3x10.2mm, Efficiency: 80%, Operating temperature: -25...71°C, Protection: short circuit protection SCP, Insulation voltage: 3kV, Number of outputs: 2, Application: IT, Output voltage: 12V, Output voltage 2: -12V DC, Output current 2: 0.23A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VAWQ6-Q48-D12H VAWQ6-Q48-D12H Hersteller : CUI Inc. vawq6.pdf Description: DC DC CONVERTER +/-12V 6W
auf Bestellung 446 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
VAWQ6-Q48-D12H Hersteller : BEL vawq6.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 6W; Uin: 48VDC; Uout2: -12VDC; Iout: 230mA; DIP24
Type of converter: DC/DC
Power: 6W
Input voltage: 48V DC
Output current: 0.23A
Case: DIP24
Mounting: THT
Body dimensions: 31.8x20.3x10.2mm
Efficiency: 80%
Operating temperature: -25...71°C
Protection: short circuit protection SCP
Insulation voltage: 3kV
Number of outputs: 2
Application: IT
Output voltage: 12V
Output voltage 2: -12V DC
Output current 2: 0.23A
auf Bestellung 446 Stücke:
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
VAWQ6-Q48-D12H VAWQ6-Q48-D12H Hersteller : CUI vawq6-520520.pdf Isolated DC/DC Converters dc-dc isolated, 6W, 18~72Vdc input, 12Vdc, 230mA, dual output, DIP, 3kVdcisolation