Produkte > VOX POWER LTD. > VCCM600M-CCBD-DK000
VCCM600M-CCBD-DK000
VCCM600M-CCBD-DK000 Vox Power Ltd.
DOC-DTS-006-VCCM600M-Medical-Datasheet.pdf
Hersteller: Vox Power Ltd.
Description: AC/DC CNVRTR 2X24V 12V 48V 600W
Power (Watts): 600W
Features: Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.00" L x 4.00" W x 1.57" H (177.8mm x 101.6mm x 40.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, CSA, UL
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 24V
Voltage - Output 2: 24V
Voltage - Output 3: 12V
Voltage - Output 4: 48V
Number of Outputs: 4
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1
Current - Output 1: 7.5 A
Current - Output 2: 7.5 A
Current - Output 3: 15 A
Current - Output 4: 3.75 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VCCM600M-CCBD-DK000 Vox Power Ltd.
Description: AC/DC CNVRTR 2X24V 12V 48V 600W, Power (Watts): 600W, Features: Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 7.00" L x 4.00" W x 1.57" H (177.8mm x 101.6mm x 40.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Medical, Approval Agency: CB, CE, CSA, UL, Efficiency: 90%, Voltage - Output 1: 24V, Voltage - Output 2: 24V, Voltage - Output 3: 12V, Voltage - Output 4: 48V, Number of Outputs: 4, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1, Current - Output 1: 7.5 A, Current - Output 2: 7.5 A, Current - Output 3: 15 A, Current - Output 4: 3.75 A.