VE1308R2JS
VE1308R2JS TE Connectivity Passive Product
Hersteller: TE Connectivity Passive Product
Description: VE 130W 8R2 5% SOLDER LUG
Power (Watts): 130W
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial, Tubular
Temperature Coefficient: ±120ppm/°C
Size / Dimension: 1.311" Dia x 4.000" L (33.30mm x 101.60mm)
Composition: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 300°C
Mounting Feature: Flanges
Coating, Housing Type: Vitreous Enamel Coated
Resistance: 8.2 Ohms
Produktbewertung abgeben
Technische Details VE1308R2JS TE Connectivity Passive Product
Description: VE 130W 8R2 5% SOLDER LUG, Power (Watts): 130W, Tolerance: ±5%, Lead Style: Solder Lugs, Packaging: Box, Package / Case: Radial, Tubular, Temperature Coefficient: ±120ppm/°C, Size / Dimension: 1.311" Dia x 4.000" L (33.30mm x 101.60mm), Composition: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 300°C, Mounting Feature: Flanges, Coating, Housing Type: Vitreous Enamel Coated, Resistance: 8.2 Ohms.
Weitere Produktangebote VE1308R2JS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VE1308R2JS VE1308R2JS Hersteller : TE Connectivity / CGS ENG_DS_1773247_1_A2-3430337.pdf Wirewound Resistors - Chassis Mount VE 130W 8R2 5% Solder Lug