Produkte > SURGE > VEH821M0JTR-1010S
VEH821M0JTR-1010S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 6.3V, 8
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 250 MOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 536 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 670 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details VEH821M0JTR-1010S Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 6.3V, 8, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 250 MOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 536 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 670 mA @ 100 kHz.