Produkte > SURGE > VES010M1HTR-0405S
VES010M1HTR-0405S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 50V, 1U
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm)
Capacitance: 1 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.8 mA @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VES010M1HTR-0405S Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 50V, 1U, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm), Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm), Capacitance: 1 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.8 mA @ 10 kHz.