Produkte > SURGE > VEU330M2CTR-1313S
VEU330M2CTR-1313S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 160V, 3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 95 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 133 mA @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details VEU330M2CTR-1313S Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 160V, 3, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm), Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 95 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 133 mA @ 10 kHz.