Produkte > SURGE > VEU680M2DTR-1821S
VEU680M2DTR-1821S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 200V, 6
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 330 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 462 mA @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details VEU680M2DTR-1821S Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 200V, 6, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm), Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 330 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 462 mA @ 10 kHz.