Produkte > SURGE > VEZ101M1CTR-0605S
VEZ101M1CTR-0605S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 16V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 850 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 136 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 170 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details VEZ101M1CTR-0605S Surge
Description: CAP ALUM 16V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 850 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 136 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 170 mA @ 100 kHz.