Produkte > SURGE > VEZ4R7M1HTR-0505S
VEZ4R7M1HTR-0505S
VEZ4R7M1HTR-0505S Surge
VEZ.pdf
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 50V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm)
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 3 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 40 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 50 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details VEZ4R7M1HTR-0505S Surge
Description: CAP ALUM 50V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm), Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm), Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 3 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 40 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 50 mA @ 100 kHz.