Produkte > BEL POWER SOLUTIONS > VFK400W-Q48-S24
VFK400W-Q48-S24
VFK400W-Q48-S24 Bel Power Solutions
VFK400W.pdf
Hersteller: Bel Power Solutions
Description: DC/DC CONVERTER 24V 400W
Power (Watts): 400W
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.84" L x 4.99" W x 1.54" H (199.0mm x 126.8mm x 39.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 86%
Current - Output (Max): 16.7A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 24V
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 22 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VFK400W-Q48-S24 Bel Power Solutions
Description: DC/DC CONVERTER 24V 400W, Power (Watts): 400W, Packaging: Box, Size / Dimension: 7.84" L x 4.99" W x 1.54" H (199.0mm x 126.8mm x 39.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 86%, Current - Output (Max): 16.7A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 24V, Number of Outputs: 1.
Weitere Produktangebote VFK400W-Q48-S24
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VFK400W-Q48-S24 VFK400W-Q48-S24 Hersteller : CUI vfk400w-1153273.pdf Isolated DC/DC Converters dc-dc isolated, 400W, 18~75Vdc input, 24Vdc, 16.66A, single output, chassis mount
Produkt ist nicht verfügbar
VFK400W-Q48-S24 VFK400W-Q48-S24 Hersteller : CUI Inc. VFK400W.pdf DC/DC Converters - Chassis Mount dc-dc isolated, 400 W, 18 75 Vdc input, 24 Vdc, 16.66 A, single output, chassis mount