Produkte > EBM-PAPST INC. > VG.ECI4240BK1.PP42.2.30
VG.ECI4240BK1.PP42.2.30
VG.ECI4240BK1.PP42.2.30 ebm-papst Inc.
Betriebsanleitung_EN_2017-05%7E1.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: GEARMOTOR 133 RPM 24V PLANETARY
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Round - 1.654" Dia (42.00mm)
Function: Gearmotor
RPM: 133 RPM
Type: DC Motor
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Wire Leads with Connector
Diameter - Shaft: 0.315" (8.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.417" (36.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.984" (25.00mm)
Gear Reduction Ratio: 30
Motor Type: Brushless (BLDC)
Torque - Rated (oz-in / mNm): 934.8 / 6600
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VG.ECI4240BK1.PP42.2.30 ebm-papst Inc.
Description: GEARMOTOR 133 RPM 24V PLANETARY, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Round - 1.654" Dia (42.00mm), Function: Gearmotor, RPM: 133 RPM, Type: DC Motor, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Wire Leads with Connector, Diameter - Shaft: 0.315" (8.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.417" (36.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.984" (25.00mm), Gear Reduction Ratio: 30, Motor Type: Brushless (BLDC), Torque - Rated (oz-in / mNm): 934.8 / 6600, Part Status: Active.