Produkte > EBM-PAPST INC. > VG.ECI6360DK1.PP63.1.5
VG.ECI6360DK1.PP63.1.5
VG.ECI6360DK1.PP63.1.5 ebm-papst Inc.
Catalog_ECI_EN.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: GEARMOTOR 800 RPM 48V PLANETARY
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 48VDC
Size / Dimension: Round - 2.480" Dia (63.00mm)
Function: Gearmotor
RPM: 800 RPM
Type: DC Motor
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Wire Leads
Diameter - Shaft: 0.591" (15.00mm)
Mounting Hole Spacing: 2.047" (52.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 1.535" (39.00mm)
Gear Reduction Ratio: 5
Motor Type: Brushless (BLDC)
Torque - Rated (oz-in / mNm): 623.3 / 4400
Part Status: Active
auf Bestellung 7 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VG.ECI6360DK1.PP63.1.5 ebm-papst Inc.
Description: GEARMOTOR 800 RPM 48V PLANETARY, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 48VDC, Size / Dimension: Round - 2.480" Dia (63.00mm), Function: Gearmotor, RPM: 800 RPM, Type: DC Motor, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Wire Leads, Diameter - Shaft: 0.591" (15.00mm), Mounting Hole Spacing: 2.047" (52.00mm), Length - Shaft and Bearing: 1.535" (39.00mm), Gear Reduction Ratio: 5, Motor Type: Brushless (BLDC), Torque - Rated (oz-in / mNm): 623.3 / 4400, Part Status: Active.