Produkte > CUI INC. > VHB150W-Q48-S24
VHB150W-Q48-S24
VHB150W-Q48-S24 CUI Inc.
VHB150W.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 24V 150W
Packaging: Box
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: 9-DIP Module, 1/2 Brick
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.52" H (61.0mm x 57.9mm x 13.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: EN, UL
Efficiency: 89%
Current - Output (Max): 6.5A
Supplier Device Package: Half Brick
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 24V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 150 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 55032 Class A; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61000-6-1; 61000-6-3
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VHB150W-Q48-S24 CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 24V 150W, Packaging: Box, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: 9-DIP Module, 1/2 Brick, Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.52" H (61.0mm x 57.9mm x 13.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: EN, UL, Efficiency: 89%, Current - Output (Max): 6.5A, Supplier Device Package: Half Brick, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 24V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 150 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 55032 Class A; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61000-6-1; 61000-6-3.
Weitere Produktangebote VHB150W-Q48-S24
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VHB150W-Q48-S24 VHB150W-Q48-S24 Hersteller : CUI vhb150w-520625.pdf Isolated DC/DC Converters dc-dc isolated, 150W, 18~75Vdc input, 24Vdc, 6.5A, single output, DIP