Produkte > ERP POWER, LLC > VIM060W-12
VIM060W-12 ERP Power, LLC
Hersteller: ERP Power, LLC
Description: 120 & 277 VAC, 90% EFF., RECTANG
Features: OCP, OTP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 6.79" L x 1.31" W x 0.95" H (172.5mm x 33.3mm x 24.1mm)
Voltage - Output: 12V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -20°C ~ 40°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 277VAC
Approval Agency: cULus, FCC
Ratings: IP20, NEMA 410
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 5A
Voltage - Input (Min): 120VAC
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.5 kV
Standard Number: 60950-1; UL 8750
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VIM060W-12 ERP Power, LLC
Description: 120 & 277 VAC, 90% EFF., RECTANG, Features: OCP, OTP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 6.79" L x 1.31" W x 0.95" H (172.5mm x 33.3mm x 24.1mm), Voltage - Output: 12V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -20°C ~ 40°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 277VAC, Approval Agency: cULus, FCC, Ratings: IP20, NEMA 410, Efficiency: 90%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 5A, Voltage - Input (Min): 120VAC, Power (Watts): 60 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.5 kV, Standard Number: 60950-1; UL 8750.
Weitere Produktangebote VIM060W-12
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VIM060W-12 VIM060W-12 Hersteller : ERP vim_series_datasheet.pdf LED Power Supplies 120 & 277 Vac, 90% eff., Rectangular Aluminum Case, 60 W max, Constant Voltage 12 V Vout, IP20, 3-prong plug on AC side, 5.5x2.1mm connector on DC side, coaxial cable, tuning fork center, 1cm exposed barrel length