Produkte > BEL POWER SOLUTIONS > VLED15-120-900
VLED15-120-900
VLED15-120-900 Bel Power Solutions
VLED15.pdf
Hersteller: Bel Power Solutions
Description: LED DRIVER CC AC/DC 10-16V 900MA
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 3.21" L x 2.21" W x 1.13" H (81.6mm x 56.2mm x 28.7mm)
Voltage - Output: 10 ~ 16V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 90°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 135VAC
Approval Agency: CE, ENEC, UL
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 900mA
Dimming: ELV, Triac
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 14 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details VLED15-120-900 Bel Power Solutions
Description: LED DRIVER CC AC/DC 10-16V 900MA, Packaging: Box, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, Size / Dimension: 3.21" L x 2.21" W x 1.13" H (81.6mm x 56.2mm x 28.7mm), Voltage - Output: 10 ~ 16V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -30°C ~ 90°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 135VAC, Approval Agency: CE, ENEC, UL, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 900mA, Dimming: ELV, Triac, Voltage - Input (Min): 90VAC, Power (Watts): 14 W, Number of Outputs: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote VLED15-120-900
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VLED15-120-900 VLED15-120-900 Hersteller : CUI VLED15.pdf LED Power Supplies LEDdriver(ac), 16.8W, 90~135V ac input, 10~16Vdc output, 900mA