VLMP232M2P1-GS08
VLMP232M2P1-GS08 Vishay Semiconductor Opto Division
VLMP232...pdf
Hersteller: Vishay Semiconductor Opto Division
Description: LED GREEN CLEAR SMD MINILED SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Color: Green
Size / Dimension: 2.20mm L x 1.40mm W
Mounting Type: Surface Mount
Millicandela Rating: 39mcd
Configuration: Standard
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.2V
Current - Test: 30mA
Viewing Angle: 120°
Height (Max): 1.40mm
Wavelength - Peak: 555nm
Wavelength - Dominant: 558nm
Supplier Device Package: SMD MiniLED
Lens Transparency: Clear
Lens Style: Rectangle with Flat Top
Lens Size: 1.50mm x 0.90mm
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VLMP232M2P1-GS08 Vishay Semiconductor Opto Division
Description: LED GREEN CLEAR SMD MINILED SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, J-Lead, Color: Green, Size / Dimension: 2.20mm L x 1.40mm W, Mounting Type: Surface Mount, Millicandela Rating: 39mcd, Configuration: Standard, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.2V, Current - Test: 30mA, Viewing Angle: 120°, Height (Max): 1.40mm, Wavelength - Peak: 555nm, Wavelength - Dominant: 558nm, Supplier Device Package: SMD MiniLED, Lens Transparency: Clear, Lens Style: Rectangle with Flat Top, Lens Size: 1.50mm x 0.90mm.