Produkte > SIEMENS > VM.BCI4240BK1
VM.BCI4240BK1
VM.BCI4240BK1 Siemens
381_Filed18378.pdf
Hersteller: Siemens
Description: STANDARD MOTOR 3100 RPM 24V
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Round - 1.654" Dia (42.00mm)
Function: Standard
RPM: 3100 RPM
Type: DC Motor
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Wire Leads
Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.260" (32.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.571" (14.50mm)
Motor Type: Brushed
Torque - Rated (oz-in / mNm): 8.07 / 57
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VM.BCI4240BK1 Siemens
Description: STANDARD MOTOR 3100 RPM 24V, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Round - 1.654" Dia (42.00mm), Function: Standard, RPM: 3100 RPM, Type: DC Motor, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Wire Leads, Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.260" (32.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.571" (14.50mm), Motor Type: Brushed, Torque - Rated (oz-in / mNm): 8.07 / 57.