Produkte > EBM-PAPST INC. > VM.ECI4240BK1
VM.ECI4240BK1
VM.ECI4240BK1 ebm-papst Inc.
Part_Number_Linkage.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: STANDARD MOTOR 4000 RPM 24V
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Round - 1.654" Dia (42.00mm)
Function: Standard
RPM: 4000 RPM
Type: DC Motor
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Wire Leads with Connector
Diameter - Shaft: 0.315" (8.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.260" (32.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.787" (20.00mm)
Motor Type: Brushless (BLDC)
Torque - Rated (oz-in / mNm): 31.15 / 220
Part Status: Active
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VM.ECI4240BK1 ebm-papst Inc.
Description: STANDARD MOTOR 4000 RPM 24V, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Round - 1.654" Dia (42.00mm), Function: Standard, RPM: 4000 RPM, Type: DC Motor, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Wire Leads with Connector, Diameter - Shaft: 0.315" (8.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.260" (32.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.787" (20.00mm), Motor Type: Brushless (BLDC), Torque - Rated (oz-in / mNm): 31.15 / 220, Part Status: Active.