VMF306M3R8
VMF306M3R8 Cornell Dubilier - CDE
VMF.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Supercapacitors / Ultracapacitors 30F 3.8V 20% VMF
auf Bestellung 92 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VMF306M3R8 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP LITH HYBRID 30F 20% 3.8V T/H, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -15°C ~ 70°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 250mOhm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C, Height - Seated (Max): 0.709" (18.00mm), Capacitance: 30 F, Voltage - Rated: 3.8 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VMF306M3R8 VMF306M3R8 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles VMF.pdf Description: CAP LITH HYBRID 30F 20% 3.8V T/H
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -15°C ~ 70°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 250mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C
Height - Seated (Max): 0.709" (18.00mm)
Capacitance: 30 F
Voltage - Rated: 3.8 V