Produkte > CUI INC. > VMS-180-15-1
VMS-180-15-1
VMS-180-15-1 CUI Inc.
vms-180.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 15V 120W
Packaging: Tray
Power (Watts): 120W (180W Forced Air)
Features: Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 0.75" H (101.6mm x 50.8mm x 19.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB Scheme, EN, FCC, IEC, TUV, UL
Efficiency: 88%
Voltage - Output 1: 15V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4.2 kV
Standard Number: 55011 Class B; 60601-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Current - Output 1: 8 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VMS-180-15-1 CUI Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 15V 120W, Packaging: Tray, Power (Watts): 120W (180W Forced Air), Features: Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input, Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 0.75" H (101.6mm x 50.8mm x 19.1mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Medical, Approval Agency: CB Scheme, EN, FCC, IEC, TUV, UL, Efficiency: 88%, Voltage - Output 1: 15V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4.2 kV, Standard Number: 55011 Class B; 60601-1; 61000-3-2; 61000-3-3, Current - Output 1: 8 A.
Weitere Produktangebote VMS-180-15-1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VMS-180-15-1 VMS-180-15-1 Hersteller : CUI vms-180-1313337.pdf AC/DC Power Modules 180W 15V 12A Med. 2x4 JST Connector