VPF406M3R8
VPF406M3R8 Cornell Dubilier - CDE
VPF_Series_DS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Supercapacitors / Ultracapacitors 3.8V40F 10*16
auf Bestellung 341 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VPF406M3R8 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP LITH HYBRID 40F 20% 3.8V T/H, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 250mOhm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C, Height - Seated (Max): 0.709" (18.00mm), Capacitance: 40 F, Voltage - Rated: 3.8 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VPF406M3R8 VPF406M3R8 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles VPF_Series_DS.pdf Description: CAP LITH HYBRID 40F 20% 3.8V T/H
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 250mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C
Height - Seated (Max): 0.709" (18.00mm)
Capacitance: 40 F
Voltage - Rated: 3.8 V