VPF706M3R8
VPF706M3R8 Cornell Dubilier - CDE
VPF_Series_DS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Supercapacitors / Ultracapacitors 70 F 3.8V ESR=100
auf Bestellung 192 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VPF706M3R8 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP LITH HYBRID 70F 20% 3.8V T/H, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 100mOhm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 70 F, Voltage - Rated: 3.8 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VPF706M3R8 VPF706M3R8 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles VPF_Series_DS.pdf Description: CAP LITH HYBRID 70F 20% 3.8V T/H
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 100mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 70 F
Voltage - Rated: 3.8 V