VPR122U012E1L Cornell Dubilier Knowles
VPR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1200UF 12V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.201" (5.10mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 55mOhm @ 10kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 12 V
Ripple Current @ High Frequency: 2.64 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VPR122U012E1L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1200UF 12V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.201" (5.10mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 55mOhm @ 10kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 12 V, Ripple Current @ High Frequency: 2.64 A @ 10 kHz.